Жах, тупий піар, дискредитація та сором: Малюська відреагував на припис НАЗК стосовно Шмигаля

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протокол стосовно Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. На думку очільника НАЗК, прем’єр незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків. 

В свою чергу міністр юстиції Денис Малюська назвав такий документ, що “має вкрай низьку юридичну якість та є голослівним звинуваченням”.

Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook.

“(1) Листом, на який посилається НАЗК, Прем’єру не повідомляли про вчинення яких-небудь корупційних правопорушень. Заявники просто просили Прем’єра вжити заходів, щоб чиновник, на якого скаржились, дотримувався правил етики держслужбовця.Кажу це як людина, до якої цей лист потрапив майже одразу після його надходження до Кабміну.Із нетерпінням хочу побачити опис яких корупційних фактів в листі раптом побачило НАЗК та як відреагувало.

(2) Оскільки немає повідомлення про корупційне правопорушення – немає і викривача у розумінні антикорупційного законодавства.

(3) Прем’єр ніколи не розголошував дані про скаржника (якого НАЗК вважає викривачем). Такі дані іншим особам повідомляли співробітники Секретаріату СКМУ. Тому навіть якщо вважати заявників викривачами, то відповідальність за розголошення – на тих, хто їх реально розголосив. А так само на співробітниках уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції, який відповідальний за належне опрацювання кореспонденції та дотримання конфіденційності. В принципі, це неодноразово і детально описано на сайті НАЗК, хто бажає – порийтеся у їх роз’ясненнях та посібниках.

(4) У конктексті КПАП (скоріш за все) розголошення карається лише якщо воно умисне. Про це говорять слова «у своїх інтересах чи в інтересах іншої особи». НАЗК ж констатувало відсутність умислу у діях Прем’єра. Але КПАП сформульований так, що там чорт ногу зломить, тому тут не гарантовано.(5) Заявники самі розголосили усім все що можна – хіба що у шкільну стінгазету листа не направили. Той лист побачили (не могли не побачити) десятки якщо не сотні людей. Про яке порушення конфіденційності взагалі іде мова?

Коротше кажучи, якщо вже вирішив скласти протокол на Прем’єра та ще й під час війни, та ще у останні дні повноважень, треба щоб такий протокол був ідеальним. Інакше – жах, тупий піар, дискредитація та сором”, – так прокоментував Денис Малюська інформацію про припис до Дениса Шмигаля.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.