Медпрацівників двох приватних клінік Києва судитимуть через смерть пацієнтки внаслідок неналежного виконання обов’язків

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно медичних працівників двох приватних закладів охорони здоров’я Києва за фактом неналежного виконання професійних обов’язків, що спричинило смерть пацієнтки (ч. 1 ст. 140 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у жовтні 2020 року молода жінка поступила у стаціонарне відділення однієї з приватних клінік Києва для проведення планового оперативного втручання. Операція ускладнилась внутрішньою кровотечою. У післяопераційний період відбулось погіршення загального стану пацієнтки. Результати лабораторних досліджень давали підстави підозрювати наявність у пацієнтки внутрішнього ушкодження судин печінки. Також необхідно було негайно провести обстеження, які б дали змогу об’єктивно оцінити характер кровообігу, чого не було зроблено. Для усунення післяопераційних ускладнень лікарі провели ще дві безрезультатні операції.

У зв’язку з погіршенням стану пацієнтки її було переведено до іншого приватного медичного закладу Києва, де їй провели четверте оперативне втручання. Воно було спрямоване на усунення недоліків та ускладнень, які виникли в ході попередніх операцій. Проте лікар-хірург необґрунтовано перевищив необхідний обсяг оперативного втручання. Крім проведення операції, спрямованої на зупинку кровотечі, він також здійснив резекцію частини печінки. Попри проведення реанімаційних заходів вже наступного дня було констатовано смерть пацієнтки.

У ході проведення досудового розслідування зібраними доказами було встановлено недоліки під час надання медичної допомоги. Вони свідчать про неналежне виконання професійних обов’язків медичними працівниками внаслідок недбалого ставлення до них. За умови недопущення цих недоліків життя пацієнтки могло б бути збережене.