Модель “Барнахус” поєднує систему правосуддя та соціальну сферу, що залучені до роботи з випадками насильства й жорстокого поводження з дітьми: суддя ВС Щепоткіна

На цьому наголосила заступник голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, член Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Валентина Щепоткіна.

Про це повідомляє Судова влада.

Модель «Барнахус» поєднує систему правосуддя та соціальну сферу, що залучені до роботи з випадками насильства й жорстокого поводження з дітьми, і являє собою «змішану форму організації», в якій поєднуються практики, правила та переконання різних інституцій.

За словами заступника голови ККС ВС, показання – одне з найважливіших джерел отримання доказів під час розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із насильством. Психологічно складно допитувати дітей, які стали жертвами чи свідками злочину, щоб не нашкодити їм, але водночас отримати всю можливу інформацію, що має значення для відповідного кримінального провадження. Не кожна доросла людина наважиться розповісти про насильство, вчинене щодо неї чи близьких їй осіб, не кажучи вже про дітей.

Тому створення таких центрів є важливим інноваційним кроком, спрямованим на врахування інтересів дітей-потерпілих та дітей-свідків і на реалізацію завдань кримінального провадження.