НААУ – потужна інституція, яка здатна долати нестандартні кризи: Лідія Ізовітова

Святкове засідання Ради адвокатів України 18 грудня 2020 року з нагоди Дня адвокатури та Дня Святого Миколая розпочалось із вітального слова Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Звертаючись до членів РАУ та голів регіональних органів адвокатського самоврядування, Лідія Ізовітова зауважила, що цьогоріч професійне свято зустрічає майже 60 тисяч адвокатів, а разом з ними – вдячні клієнти, які отримали допомогу, захист їхніх прав у різних складних життєвих обставинах.

Лідія Ізовітова нагадала, як починалась нова сторінка історії української адвокатури. А саме, з прийняття профільного закону 2012 року.

«Наш профільний закон 2012 року надає нам статус і права, за якими ми є рівними з нашими іноземними колегами в європейських правових демократичних державах.  Ми доклали свого часу багато зусиль, аби відстояти цей закон і перешкодити внесенню до нього змін. Ми були абсолютно переконані, що ті зміни могли зруйнувати самоврядну організацію адвокатури і призвести до відступу від європейських стандартів», – зауважила вона.

Адвокатура і сьогодні перебуває в певній турбулентності через нестабільне законодавство та серію непродуманих реформ судової системи, підкреслила Голова НААУ, РАУ. Про це говорять і міжнародні інституції, зокрема, Венеційська комісія. Вирішення цього питання, на її думку, можна знайти лише у професійному діалозі між спільнотами адвокатів, суддів, науковців. А вже далі цей порядок денний мають втілювати парламентарі.

«Ми бачимо, що наслідки перманентної судової реформи – а це насамперед явна кадрова криза судової системи, – уже впливають на наші можливості здійснювати ефективний захист. Тому, звичайно, ми говоримо про адвокатуру в широкому контексті діяльності органів правосуддя. Нам потрібні незалежні суди, стабільне законодавство про судоустрій, чітка робота органів суддівського врядування і професійні судді», – зазначила Лідія Ізовітова.

Вона запевнила, що НААУ готова до такого діалогу і відзначила єдність адвокатської спільноти у відстоюванні професійних інтересів.

«Ми принципові у тому, щоб не повернутися до контролю з боку держави. Ми завжди будемо відстоювати кожного адвоката, чиї права порушено, на кого здійснено фізичний напад або інформаційну атаку. Впродовж цього року, який майже весь – карантинний, ми самостійно справилися і не зрадили місії нашої професії. Люди не залишилися беззахисними. У нас потужна інституція, яка здатна долати і такі нестандартні кризи. Ми гідно її проходимо, як би важко нам не було. В новому році  я хочу всім побажати, щоб ми не втрачали цього відчуття нашої солідарності і єдності. Щоб ми не втомлювалися надавати один одному допомогу, пораду, і мали безліч приводів пишатися тим, яку професію ми обрали, аби присвятити їй життя», – наголосила Лідія Ізовітова.