Начальника СБУ у Криму Кулініча судитимуть за ч. 3 ст. 255, ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 410, ч. 1 ст. 263 КК

Офіс Генерального прокурора скерував до суду обинувальний акт стосовно колишнього начальника Головного управління СБУ в АР Крим, на момент вчинення злочину – діючого офіцера з особливих доручень І категорії групи помічників та консультантів керівництва СБУ Апарату Голови Служби безпеки України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Йому інкриміновано участь у злочинній організації, державну зраду, самовільне залишення місця служби військовослужбовцем, заволодіння зброєю та бойовими припасами, незаконне зберігання вогнепальної зброї (ч. 3 ст. 255, ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 407, ч. 4 ст. 410, ч. 1 ст. 263 КК України).

Розслідуванням встановлено, що обвинувачений був залучений співробітниками спецслужб рф до негласної співпраці з представниками держави-агресора.

Будучи активним учасником злочинної організації та діючи під керівництвом працівників фсб рф, він систематично надавав інформацію про процеси, які відбуваються в державі і безпосередньо в СБУ з метою впливу на них. До складу цієї злочинної організації також входив колишній заступник секретаря РНБО України, який на даний час перебуває у розшуку та знаходиться на території рф.

Заздалегідь знаючи про плани збройних сил рф здійснити напад з тимчасово окупованої території АР Крим на материкову частину України, підозрюваний умисно приховав цю надважливу інформацію від керівництва і заборонив інформувати з цього приводу центральне управління СБУ.

У перші години вторгнення він свідомо блокував будь-які спроби підлеглих інформувати керівництво СБУ і суспільство про реальну ситуацію у регіоні, не вживши жодних заходів для захисту державного суверенітету.

Наразі обвинувачений перебуває під вартою. Матеріали досудового розслідування щодо інших учасників злочинної організації виділено в окреме провадження у зв’язку з їх розшуком.

Досудове розслідування – Головного слідчого управління ДБР, оперативний супровід – СБУ.