НАЗК почало перевірку наявності конфлікту інтересів у судді КСУ Головатого при розгляді справи про неконституційність Харківських угод

До Конституційного суду України надійшло подання від 49 депутатів партії ЄС та “Голосу” про визнання неконституційності Харківських угод.

Про це повідомляє ZN.UA.

Подання потрапило до судді КСУ Сергія Головатого, який став суддею-доповідачем. Він же за відсутності обраного голови КС виконує обов’язки голови КС як старший за віком суддя.

За нашою видання, до КСУ надійшов лист від Національного агентства з запобігання корупції з питанням про те, чи заявляв Сергій Головатий самовідвід і чи повідомляв про наявність у нього у цій справі конфлікту інтересів.

Підставою такого звернення стало те, що у 2010 році голос, на той момент народного депутата від “Партії регіонів”, Сергія Головатого, був відданий за ратифікацію російсько-українського угоди, яка продовжила кінцевий термін перебування Чорноморського флоту Росії в Криму з 2017 до 2042 року в обмін на перегляд ціни на російський газ для України.

За твердженням Головатого, він на момент голосування перебував у Страсбурзі, а його картка проголосувала “за”. Нардеп заявляв про порушення, але інші джерела в партії стверджували про існуючу домовленість із Головатим щодо використання картки через брак голосів.