Рішенням №21 від 01 травня 2025 року Рада суддів України роз’яснила, що участь судді у складі різноманітних робочих груп (комісій), як дорадчих, консультативних органів Президента України, Верховної Ради України, інших суб’єктів, наділених повноваженнями законотворчої ініціативи (наприклад: Конституційної комісії при Президентові України, Робочої групи при Президентові України з реформування процесуального законодавства, тощо) з метою вдосконалення конституційного регулювання суспільних відносин в Україні, зокрема процесуального, не створює конфлікту інтересів під час розгляду суддею справ за участю того чи іншого державного органу, при якому функціонує/функціонував відповідний дорадчий орган.
Про це повідомляє РСУ.
Також під час розгляду суддею апеляційної/касаційної інстанції справ у спорах за позовними заявами, апеляційними/касаційними скаргами суддів/суддів у відставці, які працюють/працювали в одному суді з близькою особою судді апеляційного/касаційного суду (у розумінні частини першої статті 1 Закону України “Про запобігання корупції”), необхідно виходити з приватного інтересу, брати до уваги весь спектр відносин (особисті, дружні, позасудові тощо), які склались між ними.
За умови відсутності приватного інтересу конфлікт інтересів відсутній. У протилежному випадку конфлікт інтересів усувається в процесуальний спосіб.
Отже, суддя має керуватись пунктом 1 рішення Ради суддів України від 04.11.2016 №75, яким роз’яснено, що при виникненні конфлікту інтересів під час судових проваджень у кримінальних, цивільних, адміністративних, господарських справах або під час розгляду матеріалів про адміністративні правопорушення способами врегулювання конфлікту інтересів є: розкриття суддею інформації про конфлікт інтересів, відвід і самовідвід. У випадку, коли за наслідками розкриття інформації відвід не заявлено – конфлікт інтересів вважається врегульованим.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.