Необхідно розвивати інститут письмового провадження: Голова Касаційного цивільного суду у складі ВС Борис Гулько

Голова Касаційного цивільного суду у складі ВС Борис Гулько розповів, що в першому півріччі 2022 року надходження процесуальних звернень до КЦС ВС зменшилося приблизно на 30 %.

Про це повідомляє Судова влада.

При цьому суди першої та апеляційної інстанцій розглянули більше справ, ніж минулого року.

«Вказане свідчить про те, що суди працювали та продовжують працювати навіть у складних умовах, забезпечуючи доступ громадян до правосуддя», – акцентував голова КЦС ВС.

Борис Гулько зазначив, що законодавець оперативно відреагував на проблеми, пов’язані з розглядом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Зокрема, було внесено зміни до ЦПК України щодо особливостей провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих територіях.

Також голова КЦС ВС акцентував на сталій судовій практиці Верховного Суду щодо судового імунітету рф у справах про відшкодування шкоди, завданої державою-агресором. У цьому контексті він звернув увагу на необхідність процесуального унормування положення щодо порядку розгляду таких справ.

Продовжуючи обговорення щодо дистанційного розгляду справ, Борис Гулько висловив думку про передчасність впровадження дистанційного розгляду справ, зокрема в судах першої інстанції. Також він зазначив про необхідність розвитку інституту письмового провадження.