Обмежений Уповноважений з прав людини: нова ініціатива депутатів

Народні депутати пропонують заборонити Уповноваженому з прав людини розглядати скарги на діяльність Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, а також суддів.

Така інформація зазначена у картці законопроєкту №5019 “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” на сайті Верховної ради України.

“Таке виключення є необхідним з огляду на статус вказаних державних органів. Однак, виключення діяльності таких органів з-під сфери дії Закону не означає, що Уповноважений не зможе впливати на діяльність цих органів шляхом надання експертизи проектів актів, здійснення публічних заяв та виступів, надання оцінки їх діяльності з точки зору ризиків для дотримання прав людини і основоположних свобод”, – зазначають автори законопроєкту.

Пропонується змінити вимоги до кандидата на посаду Уповноваженого, знизивши його вік до 35 років, а також передбачити, що кандидат на посаду повинен мати високі моральні якості та досвід правозахисної діяльності не менше 5 років. Серед іншого, пропонується передбачити, що особа, яка  протягом останніх п’яти років працювала в органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, інших правоохоронних органах, не може бути кандидатом на посаду Уповноваженого з прав людини.