Очільник САП Клименко вважає, що питати про хаос та поле для зловживань у питаннях експертиз варто у Малюськи

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прокоментував ситуацію навколо проваджень щодо так званого “Великого будівництва”, і пояснив чому проведення експертиз у будівельно-технічній або земельній сфері є найскладнішим.

Про це він заявив в інтерв’ю ZN.UA.

“Тут усе впирається в експертизу. Проведення експертиз у будівельно-технічній або земельній сфері є найскладнішим, оскільки вони тривають найдовше й черга по них найбільша. Нині ще експерти масштабно залучені до оцінки пошкоджень у межах дії закону про компенсацію зруйнованого або пошкодженого житла. Складнощі були й до війни — черга стояла на роки вперед, але зараз їх іще більше”, зазначив Клименко.

Керівник САП не розуміє чому досі в державі не наведений лад у питаннях експертизи та назвав діяльність міністерства юстиції такою, яка породжує хаос та створює поле для зловживань у питаннях експертиз.

“Це питання більше не до мене, а до міністра юстиції. Це міністерство атестує експертів і наглядає за якістю роботи експертних установ. Але не думаю, що в держави є якісь об’єктивні причини, щоб за стільки років не навести ладу в цій сфері. Проблеми для всіх сторін очевидні. Ми призначаємо експертизу в одній установі, а захист — у іншій. У підсумку в одній справі маємо кілька експертиз. Часто із взаємовиключними висновками. Плюс у різних провадженнях, у різних органах за тим самим фактом також тривають експертизи. Це хаос і поле для зловживань”, – зазначив Олександр Клименко.