Польського адвоката ув’язнили на 13 місяців за те, що він продовжував адвокатську практику після Brexit

Адвокат був ув’язнений на 13 місяців за те, що він продемонстрував «нахабну поведінку» до регулятора, не передавши документи своєї фірми до Органу регуляції адвокатської діяльності Королівства Британії (SRA).

Про це пише Legalfutures.

Суддя Cawson QC, який засідає у Високому суді, зазначив, що «лише значне, негайне покарання у вигляді тюремного ув’язнення є доречним для проступку» Якуба Войцеха Павлака та шкоди, яка могла бути заподіяна його навмисним порушенням рішенням суду щодо передачі документів.

Нагадаємо, в листопаді, коли було прийнято рішення про неповагу до суду, пан Павляк, громадянин Польщі, був зареєстрованим європейським адвокатом, який володів юридичною компанією JP Law в Стокпорті.

Але після закінчення перехідного періоду Brexit він більше не мав статусу адвоката, який надавав йому право вести справи, а став іноземним адвокатом без права керування юридичною фірмою JP Law.

SRA заявила, що, тим не менш, він продовжував надавати юридичні послуги з 1 січня 2021 року, тому регулятор мав втрутитись для того, щоб закрити практику.

Адвокат пояснював, що він не бере участь у процесах та не створює процесуальних документів. Однак, регулятор подав клопотання до суду про те, щоб ув’язнити такого адвоката за неповагу до суду.

Відклавши вирок на три тижні, щоб дозволити адвокату ознайомитись з рішенням, суддя констатував, що фактично пан Павлак «не виявив жодних докорів сумління, не вибачився перед судом і не намагався навіть із запізненням виконати те, що було необхідно або навіть звернутися до регулятора, щоб обговорити, як він тепер зможе співпрацювати».

Розглядаючи вирок, суддя виділяв як обтяжуючі обставини «реальну ймовірність заподіяння шкоди тим, чиї інтереси мав захищати судовий наказ, тобто представникам громадськості».

Крім того, порушення з боку пана Павлака було «навмисним і продуманим», щоб він міг продовжувати брати участь у судових процесах, навіть якщо він не мав на це права.

«Своїми діями підсудний показав нахабне нехтування важливими регуляторними функціями, які виконує SRA».

Через свого адвоката пан Павляк надав медичні докази польського лікаря, які вказували на те, як те, що трапилося, вплинуло на його психічне здоров’я, але суддя сказав, що він може надавати цьому доказу лише «обмежену вагу».

Засуджуючи пана Павлака до 13 місяців ув’язнення, що дає йому право на звільнення після половини терміну, суддя пояснив, що «чотири місяці є елементом вироку, призначеним для стимулювання запізнілого виконання, а залишок у дев’ять місяців є елементом покарання за зневагу».