Порошенко та 212, 209 КК України: ДБР звернулось за міжнародною правовою допомогою

За даними досудового розслідування, дії були вчинені за допомогою кіпрської та панамської юридичних фірм, а відповідна компанія зареєстрована на Британських Віргінських островах. При цьому, єдиним її бенефіціарним власником вказаний особисто П’ятий Президент України (під час реєстрації наданий його паспорт та вказана його київська адреса).

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідування.

“Слідчі Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення П’ятим Президентом України у 2014 році умисних дій, спрямованих на відкриття компанії в юрисдикції Британських Віргінських Островів», – заявив в.о. Директора ДБР Олексій Сухачов.

У реєстраційних документах було зазначено, що компанія виконуватиме роль холдингового підприємства для українських та кіпрських структур кондитерської корпорації, засновником якої є П’ятий Президент України, а джерелом коштів для неї мають бути доходи від комерційної діяльності.

Таким чином, у вказаних діях вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтями 212, 209 КК України.

Для одержання необхідної інформації у рамках кримінального провадження Державне бюро розслідувань звернулося до Офісу Генерального прокурора за міжнародною правовою допомогою з міжнародними запитами до компетентних органів Британських Віргінських островів, Республіки Панама та Республіки Кіпр.