Про співпрацю Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України та Європейської асоціації молодих адвокатів

Міжнародне співробітництво важливе для адвокатури, адже це в першу чергу комунікація з іноземними юристами, перейняття та обмін досвідом між представниками різних країн.

Молодіжний комітет НААУ – UNBA NextGen працює у міжнародному напрямку, і перше міжнародне членство здобув у Європейській асоціації молодих адвокатів (EYBA).

Співпраця молодіжного комітету НААУ з European Young Bar Association розпочалася у 2019-му році. Учасники UNBA NextGen брали участь у весняній конференції EYBA в Кишиневі та у літній конференції у Римі. Адвокати презентували діяльність Комітету і НААУ європейській спільноті юристів та здобули право проводити міжнародну літню конференцію у Києві.

Через карантинні обмеження міжнародну літню конференцію EYBA-2021 провели в онлайн форматі. Учасники заходу мали змогу дізнатися про специфіку адвокатської діяльності в різних країнах світу, правила взаємодії між колегами-адвокатами та клієнтом, особливості технологічної компетентності адвоката, а також отримали цінні поради щодо роботи адвоката з медіа, зокрема співпраці за допомогою інтернету, соцмереж і месенджерів. Навчальна частина заходу доступна для перегляду на сторінці НААУ у Facebook.

Крім того, наші адвокати готували публікації для видання EYBA JOURNAL, розповідаючи про діяльність молодіжного комітету та НААУ.

Завдяки активній роботі представники UNBA NextGen три роки поспіль обираються до керівних посад Європейської асоціації. А цього року Голова UNBA NextGen Сергій Барбашин обраний Віце-президентом EYBA; заступниця голови UNBA NextGen Юлія Сергет увійшла до складу Дослідницького комітету EYBA; член Ради UNBA NextGen Олег Клим’юк обраний до складу Комітету EYBA східного регіонального партнерства.     

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ до України Європейська асоціація підтримує українських адвокатів. Зокрема, EYBA створила список юристів-експертів з питань імміграції, прав біженців і прав людини в європейських країнах, які можуть надавати поради тим, хто цього потребує, або допомогти зібрати інформацію. З переліком правників можна ознайомитися за посиланням. Крім того, благодійний фонд допомоги адвокатам НААУ отримав 2000 євро від Європейської асоціації для адвокатів, які постраждали внаслідок війни.

Які можливості для підписників UNBA NextGen є у межах членства з EYBA?

У грудні 2021 року підписникам молодіжного комітету надали знижку на навчальні курси Академії європейського права (ERA). Таку можливість надано у межах підписання угоди про співпрацю ERA з EYBA. Детальніше про знижку можна дізнатися за посиланням.

Крім того, всі учасники молодіжного комітету UNBA NextGen можуть брати участь у заходах EYBA на пільгових, як для членів, умовах.

Про майбутні заходи Європейської асоціації ви можете дізнатися на її сайті або на сторінці у Facebook.