Продовжувати строки в зупиненому провадженні неможливо: адвокат Андрій Циганков у справі Сенниченка

Адвокат Андрій Циганков повідомив, що після надання повного тексту ухвали суду у справі колишнього голови Фонду держмайна України Дмитра Сенниченка, яку не можна оскаржити, прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Лариса Жовницька подала апеляційну скаргу в апеляційну палату Вищого антикорупційного суду.

Про це він заявив у коментарі Spilno.

“Антикорупційна прокуратура намагалася продовжити строки досудового слідства у справі, яку зупинено, для подальшого досудового розслідування. Це вже не лише процесуальна маніпуляція – це введення свідомо в оману слідчого судді Вищого антикорупційного суду. Це пряма протидія правосуддю з метою підтримки піар-діяльності антикорупційних структур в Україні. І вона спрямована лише на те, щоб виправдати використання великих бюджетних коштів для своєї діяльності без належного результату”, – зазначив адвокат.

22 червня 2023 року, в останній день процесуального строку у справі Сенниченка, слідча суддя ВАКС Наталія Мовчан вирішила частково задовольнити клопотання прокурорки САП. Строки продовжили лише для епізоду щодо Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), але й до цієї частини в адвоката Сенниченка є питання.

Циганков повідомив, що 21 червня 2023 року суддя ухвалила постанову про зупинення досудового слідства у цьому кримінальному провадженні, що відкидає можливість продовження строків слідства. Але постанову опублікували лише на початку липня 2023 року.

Адвокат вважає, що все це свідчить про маніпуляції і зловживання повноваженнями прокурора.

“Якби слідча суддя ВАКС Мовчан знала про зупинене кримінальне провадження, вона не мала б підстав продовжувати строки для досудового слідства, тому що фактично 21 червня 2023 року слідство було зупинено. Якби прокурор сумлінно повідомила про те, що слідство не зупинено, то у продовженні строків відмовили б. Продовжувати строки в зупиненому провадженні неможливо. Прокурор, якщо він діє в межах закону, мала попередити слідчого суддю, що справу зупинено”, – пояснив захисник Сенниченка.

Він також наголосив, що слідству відомі адреси фігурантів справи й подано “відповідні документи на постійне проживання у країнах, де перебувають підозрювані”.