Простий рецепт щодо відновлення повноцінної діяльності Вищої ради правосуддя від Голови Верховного суду Князєва

Відбулася робоча нарада Голови Верховного Суду з представниками Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України та Служби судової охорони.

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду.

Учасники онлайн-зустрічі обговорили питання фінансування судової системи, відновлення і вдосконалення роботи судів, формування повноважного складу ВРП, забезпечення можливості здійснення нею повноважень щодо розгляду дисциплінарних проваджень та вирішення кадрових питань у період воєнного стану. Також під час заходу було розглянуто необхідність реорганізації штату Служби судової охорони.

«Нам слід інтенсифікувати зусилля щодо відновлення повноцінної роботи ВРП. Водночас необхідно врегулювати порядок функціонування Ради в перехідний період задля оперативного розгляду питань, які потребують негайного вирішення. Законодавчих перешкод для проведення співбесід із кандидатами на посади членів ВРП в онлайн-режимі немає. Є необхідність лише у внесенні точкових змін до Регламенту Етичної ради при ВРП. Якщо спростити певні процедури, зокрема провести зʼїзд суддів дистанційно, то за два-три місяці цілком можливо сформувати повноважний склад ВРП», – зауважив Голова ВС Всеволод Князєв.

Зміни, які необхідно внести до Регламенту, стосуються забезпечення конфіденційності роботи Етичної ради. Так, розглядається можливість проведення онлайн-співбесід у закритому режимі, без забезпечення їх трансляції для широкого загалу. До того ж у відкритому доступі не має оприлюднюватися інформація щодо кандидатів на посади членів ВРП та засідань Етичної ради.