Протягом 2020 року було постановлено лише 77 ухвал про проведення врегулювання спору за участю судді, а досягнуто примирення у 22 випадках: Шумило

Заступник керівника департаменту аналітичної та правової роботи – начальник правового управління (IV) ВС Михайло Шумило взяв участь у засіданні Міжрегіональної групи регіональних рад з питань реформи правосуддя (РРРП) «Медіація у цивільних спорах». Захід відбувся 23 липня 2021 року, він організований РРРП спільно з Українською академією медіації і проєктом ЄС «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Михайло Шумило навів статистику щодо вирішення спорів за участю судді. Суди загальної юрисдикції за рік розглядають приблизно 1 млн справ. Протягом 2019 року було постановлено лише 50 ухвал про проведення врегулювання спору за участю судді, і лише у 12 випадках сторонами досягнуто примирення. У 2020 році кількість таких ухвал збільшилася до 77, а досягнуто примирення у 22 випадках. «Статистика свідчить про те, що цей інструмент потребує удосконалення», – зауважив доповідач.

Доповідач зазначив також про великий потенціал застосування медіації у вирішенні трудових спорів. Він зауважив, що її слід поширити не лише на індивідуальні трудові спори, але й на колективні. «На вирішення колективних трудових спорів законодавець установив монополію Національної комісії з посередництва і примирення. У законопроєкті «Про медіацію», який Верховна Рада України прийняла в першому читанні, передбачено, що із застосуванням медіації можуть розглядатися й колективні трудові спори», – сказав Михайло Шумило. Також він вважає перспективним застосування медіації для вирішення земельних спорів між фізичними особами.