Провайдер антикорупційної реформи НАБУ за підтримки грантодавців просуває “процесуальне інтерв’ю” в Україні

Виклики, з якими стикаються детективи у ході топ-корупційних розслідувань, потребують нових рішень. Національне бюро, як провайдер антикорупційної реформи, впроваджує інноваційний підхід до проведення допиту — процесуальне інтерв’ю.

Перші його підсумки підбив заступник керівника підрозділу детективів Тарас Філоненко під час публічної дискусії в Національному бюро 9 липня 2020 року на тему процесуального інтерв’ю. Захід відбувся за ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» й зібрав представників антикорупційних органів, слідчих, прокурорів, адвокатів, науковців та експертів.

«26 детективів і п’ять керівників, які в вересні минулого року пройшли 5-денний тренінг, сьогодні застосовують процесуальне інтерв’ю. Розроблені стандартизовані форми плану допиту, чек-листа готовності та оцінки результатів допиту. У ході щомісячних зустрічей учасники пілоту обмінюються досвідом щодо кращих практик застосування процесуального інтерв’ю», — зазначив Тарас.

Він також наголосив, що в Бюро сформувалася команда менторів процесуального інтерв’ю, які розробляють стандарти процесуального інтерв’ю, адаптовані до національного законодавства: кращі практики, проведення дистанційного допиту, облаштування кімнат для допитів, фіксації тощо.