Приймаючи рішення про призначення безкоштовного захисника, суд керується вимогами ст. 59 Конституції: ухвала Новозаводського районного суду Чернігова

Новозаводський районний суд міста Чернігова

у складі: головуючого-судді         ОСОБА_1  

при секретарі ОСОБА_2

кримінальне провадження № 12022270340000589, внесене 22.02.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань про обвинувачення:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України,

за участю :

прокурора ОСОБА_4

потерпілої ОСОБА_5

обвинуваченого ОСОБА_3

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні зазначене кримінальне провадження,

ВСТАНОВИВ:

01.12.2022 року до Новозаводського районного суду міста Чернігова надійшов обвинувальний акт, погоджений прокурором Чернігівської окружної прокуратури, ОСОБА_4 у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України, який складається із обвинувального акта, реєстру матеріалів досудового розслідування, розписки обвинуваченого про отримання копії обвинувального акта та реєстру матеріалів досудового розслідування.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 заявив клопотання про призначення йому захисника за призначенням.

Прокурор не заперечила щодо задоволення клопотання обвинуваченого про призначення захисника.

Потерпіла не заперечила щодо задоволення клопотання.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КПК України, суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні, якщо підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно.

Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КПК України у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.

Приймаючи рішення про призначення безкоштовного захисника, суд керується вимогами ст. 59 Конституції України, ст. 49 КПК України, також враховує вимоги законодавства про оперативність, розумність строків розгляду справи.

Заслухавши думку учасників судового провадження, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_6 захисника через Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області.

Суд, вислухавши думки учасників кримінального провадження, дійшов висновку, що клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про призначення захисника через Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 42, 48, 49 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про призначення захисника задовольнити.

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити захисника для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України та забезпечити його прибуття у підготовче судове засідання на 06 березня 2023 року на 15 годину в приміщенні Новозаводського районного суду міста Чернігова (м. Чернігів, вул. Мстиславська, 17) для участі у кримінальному провадженні.

Копію ухвали негайно направити в Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області для виконання.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.