Рада адвокатів і юридичних товариств Європи прийняла рішення про підвищення статусу Національної асоціації адвокатів України

25 листопада 2022 року під час Пленарної сесії ССВЕ в Брюсселі прийнято рішення про підвищення статусу НААУ в організації з члена-спостерігача на асоційованого члена.

У роботі Пленарної сесії взяли участь Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та її заступник Валентин Гвоздій, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Представники НААУ виступили перед ССВЕ та представили звіт про поточний стан справ в адвокатурі під час воєнного стану. 

Передісторія

23 червня 2022 року Європейська Рада згідно з пунктом 11 свого Статуту визнала європейську перспективу та ухвалила рішення про надання Україні статусу країни-кандидата до ЄС.

Асоційовані члени ССВЕ — організації, які представляють професію адвоката, визнані такими законом відповідної держави, члена Ради Європи, яка перебуває в офіційних переговорах з огляду на її приєднання до Європейського Союзу та які були визнані такими Пленарною сесією (Стаття IV.b) 1. Статуту CCBE).

Під час засідання PECO 6 жовтня та 24 листопада 2022 року членам комітету було надано інформацію щодо поточної ситуації в адвокатурі та окремих аспектів у сфері юстиції в Україні.

PECO рекомендував Пленарній сесії ССВЕ змінити статус членства НААУ з члена-спостерігача на асоційованого члена організації.

Рада адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE), заснована в 1960 році, є міжнародною асоціацією, яка з моменту свого створення була в авангарді просування поглядів європейських адвокатів і захисту правових принципів, на яких базується демократія та верховенство права.

CCBE представляє європейські адвокатські асоціації в їхніх спільних інтересах перед європейськими та іншими міжнародними установами. Регулювання професії, захист верховенства права, прав людини та демократичних цінностей є найважливішими місіями CCBE. Сфери особливої уваги включають право на доступ до правосуддя, оцифрування процесів правосуддя, розвиток верховенства права і захист клієнта через просування та захист основних цінностей професії.