Рада адвокатів України уможливила діяльність ВКДКА та КДКА регіону в режимі онлайн на час воєнного стану

На час воєнного стану Рада адвокатів України надала можливість ВКДКА і Дисциплінарним палатам регіональних КДКА проводити засідання дистанційно за допомогою відеоконференцзв’язку.

Також РАУ дозволила звертатися з відповідними листами і скаргами до ВКДКА та КДКА регіону через офіційні електронні адреси зазначених органів, а також здійснювати офіційне листування, направляти рішення, відповіді та інші документи шляхом електронного документообігу.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

25 березня РАУ внесла зміни (з можливістю редакційних правок) до Регламенту ВКДКА, Регламенту КДКА регіону та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність.

При цьому, РАУ залишила можливість збиратися офлайн та проводити листування за допомогою пошти у регіонах, де наразі немає активних військових дій.

«Ця альтернатива проводити засідання ВКДКА і КДКА регіону в режимі онлайн і листування за допомогою електронних засобів, по-перше, зменшить затрати, адже наразі затрати на «Нову пошту» більші, ніж на Укрпошту. По-друге, зменшить час на комунікацію між сторонами – ВКДКА, КДКА тощо», – зазначив керівник Секретаріату ВКДКА Віктор Вовнюк.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та члени РАУ одноголосно підтримали запропоновані зміни, щоб надати можливість ВКДКА та КДКА регіону здійснювати свою діяльність в умовах воєнного стану безперервно.

«Шляхом електронного голосування, шляхом направлення скарг електронною поштою, шляхом виготовлення рішень та направлення їх в електронному режимі ми певним чином можемо розвантажити наші органи самоврядування і показати, що ми дієвий орган навіть за таких складних для країни умов», – наголосила Голова НААУ, РАУ.

Крім того, РАУ визначила додаткові підстави для передачі заяв про дисциплінарний проступок у разі, якщо вони направлені до регіонів, де утруднена діяльність КДКА через активні воєнні дії, до інших областей.