Рада адвокатів України зобов’язала Голову КДКА Києва Нікітюк передати всі кваліфікаційні та дисциплінарні справи до ВКДКА

Про це йдеться в рішенні №130 від 15 грудня 2021 року “Про передачу справ Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м. Києва до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури для подальшого розподілу”.

Рада адвокатів України, заслухавши Голову Робочої групи із дослідження
результатів проведених конференцій адвокатів регіонів у 2021 році Кухаря О.І.,
Голову Ради адвокатів України Ізовітову Л.П. та Голову Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури Вилкова С.В., зазначає наступне.

19 листопада 2021 року розпорядженням Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України No179 створено Робочу групу із
дослідження результатів проведення конференції адвокатів регіонів у 2021 році.

За наслідками роботи Робочої групи із дослідження результатів проведення конференції адвокатів регіонів у 2021 році, 15 грудня 2021 року Радою адвокатів України прийнято ряд рішень, зокрема: рішення Ради адвокатів України No125 «Про наслідки звітно-виборної конференції адвокатів міста Києва від 07.11.2021 р. щодо обрання членів кваліфікаційної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м.Києва», рішення Ради адвокатів України No126 «Про наслідки звітно-виборної конференції адвокатів міста Києва від 07.11.2021 р. щодо обрання членів дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м.Києва», рішення Ради адвокатів України No128 «Про неповноважність та неправомочність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м.Києва здійснювати свої функції».

Тобто, враховуючи прийняті рішення Ради адвокатів України на підставі роботи Робочої групи із дослідження результатів проведення конференції адвокатів регіонів у 2021 році, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури м. Києва не сформована у відповідності до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», що є наслідком відсутності кворуму у кваліфікаційній та дисциплінарній палаті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м. Києва для прийняття рішень та здійснення повноважень визначених ст. 50 Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

За приписами підпунктів 2.3.17 , 2.3.18 Регламенту Вищої кваліфікаційно-
дисциплінарної комісії адвокатури, затвердженого рішенням Ради адвокатів
України від 4-5 липня 2014 року No 78, зі змінами, визначає, що Голова ВКДКА
скеровує: заяву (скаргу) про дисциплінарний проступок адвоката до КДКА іншого регіону у разі задоволення відводу (самовідводу) більшості членів
дисциплінарної палати КДКА, що має розглядати скаргу; матеріали
кваліфікаційної справи до КДКА іншого регіону у разі задоволення відводу
члена (членів) кваліфікаційної палати КДКА та за відсутності кворуму.

Скеровує для розгляду до КДКА скарги, що надійшли стосовно осіб, визначених статтею 66 Правил адвокатської етики, а також у разі, якщо регіональна КДКА не сформована, або у разі відсутності за будь-яких причин кворуму на засіданнях КДКА (палати) регіону.

Враховуючи наведене, Рада адвокатів України керуючись Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Регламентом Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Положенням про Раду адвокатів України, вирішила:

  • Зобов’язати Голову Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури м. Києва Нікітюк К.О., у строк 3 (три) дні з дати отримання цього рішення, передати до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури усі наявні заяви, які стосуються допуску до складення кваліфікаційного іспиту (кваліфікаційні справи) та заяви (скарги) щодо поведінки адвокатів, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності (дисциплінарних справ (проваджень)) для подальшого їх скерування та розгляду КДКА іншого регіону.