Рада адвокатів України звернеться до правоохоронних органів щодо діяльності робочої групи “Юстиція”

11 листопада відбулося спеціальне онлайн-засідання Ради адвокатів України. У засіданні взяли участь члени РАУ і керівники регіональних рад адвокатів, народні депутати Верховної Ради України – Голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури Володимир Ватрас,   члени Комітету Верховної Ради з питань правової політики –  Роман Бабій,  Валерій Божик, Микола Стефанчук, Максим Дирдін.  

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Учасники засідання з’ясовували «чи є планом відновлення інституту адвокатури пропозиції робочої групи «Юстиція» при Національній раді з відновлення України від наслідків війни».

У Ради адвокатів України  виникли сумніви щодо самого існування робочої групи «Юстиція» у зв’язку з ненаданням інформації Міністерством юстиції України, Кабінетом Міністрів України, Офісом реформ, Національною радою з відновлення України від наслідків війни, за розпорядженням якого органу її створено, хто  очолює, про персональний склад групи та діяльність.

Робоча група «Юстиція», якщо вона дійсно існує в межах діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни, створена без участі представників адвокатури. Така робоча група «Юстиція» не повноважна розробляти та вносити пропозиції щодо удосконалення  конституційного інституту адвокатури. Удосконаленням інституту адвокатури у межах Стратегії  розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки  займається Комісія з питань правової реформ, яка створена Указом Президента України.

Члени РАУ, оцінюючи опубліковані пропозиції РГ «Юстиція», висловили припущення, що її пропозиції є провокативними, несуть  ідеї федералізації нашої унітарної країни,  руйнівні євроінтеграційні  ризики для нашої держави, яка лише нещодавно отримала статус  кандидата на вступ до ЄС, ведуть до підриву національних інтересів  та шкодять репутації держави, у зв’язку з чим РАУ звернеться до правоохоронних органів.