Розпочато провадження через обстріл цивільних у Сєвєродонецьку

Луганська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом артилерійського обстрілу ЗС Російської Федерації м. Сєверодонецьк Луганської області за ч. 2 ст. 438 КК України – порушення законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Встановлено, що 28 лютого 2022 року збройні сили Російської Федерації здійснили артилерійський обстріл м. Сєвєродонецьк Луганської області, внаслідок чого 1 місцева мешканка загинула, 3 цивільних отримали тяжкі поранення, пошкоджено житлові будинки на вул. Донецька, вул. Гагаріна, МЖК «Мрія», перебито газопровід та знищено цивільний автомобіль.

Ці дії збройних сил Російської Федерації становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 52 Додаткового протоколу І до Женевської конвенції від 12.08.1949, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів та ст. 25 розділу І частини ІІ Гаазької конвенції від 18.10.1907, що вказує на порушення законів та звичаїв війни.

Прокурори Луганської обласної прокуратури вживають всі можливі заходи для документування воєнних злочинів збройних сил Російської Федерації.