Сара Веддінгтон, адвокат у знаковій справі щодо права на аборт “ROE v. WADE”, померла у віці 76 років

Її смерть настала в той час, коли Верховний суд розглядає справу “Міссісіпі”, яка вважається найсерйознішим викликом з часів справи “Роу проти Вейда”.

Про це пише NBC News.

Сара Веддінгтон, адвокат з Техасу, яка 26-річною успішно дебатувала у Верховному суді США у знаковій справі щодо права на аборт, Роу проти Вейда, померла в неділю. Їй було 76 років.

Сьюзан Хейс, колега Веддінгтон, повідомила, що Сара померла уві сні в неділю рано вранці в своєму будинку в Остіні. У Веддінгтон було погане здоров’я протягом певного часу, і не відразу було зрозуміло, що стало причиною її смерті, заявила Хейс агентству Associated Press.

Виховувавшись як донька міністра в місті Абілін у західному Техасі, Веддінгтон відвідувала юридичний факультет Техаського університету. Через пару років після закінчення навчання вона та колишня однокласниця Лінда Кофі подали колективний позов від імені вагітної жінки, оскаржуючи закон штату, який значною мірою забороняв аборти.

Справа «Джейн Роу», справжнє ім’я якої Норма МакКорві, була порушена проти окружного прокурора округу Даллас Генрі Уейда і врешті-решт передана до Верховного суду.

Веддінгтон доводила справу до Верховного суду двічі, у грудні 1971 року та знову в жовтні 1972 року, в результаті чого наступного року було винесено рішення 7 суддів проти 2, яке і легалізувало аборти по всій країні.

Смерть Веддінгтон відбулась в той час, коли Верховний суд розглядає справу щодо заборони абортів у штаті Міссісіпі після 15 тижнів вагітності, що вважається найсерйознішим викликом для Верховного суду з часів рішення “Роу”.

До відома, Сара Веддінгтон балотувалась представляти Остін в Палаті представників Техасу. Вона була обрана в 1972 році і три терміни обіймала посаду законодавця штату, перш ніж стати генеральним радником Міністерства сільського господарства США, а потім працювала радником з питань жінок президента Джиммі Картера.

Пізніше Веддінгтон написала книгу «Роу проти Вейда», читала лекції та викладала курси в Техаському університеті в Остіні та Техаському жіночому університеті з питань лідерства, права та гендерної дискримінації. Вона залишалася активною в політичному та юридичному світі навіть у свої останні роки, відвідавши церемонію підписання в 2019 році закону штату Нью-Йорк, який має захищати права на аборт у разі скасування рішення по справі “Роу проти Вейда”.