СБУ, БЕБ та ОГП проводять обшуки на підставі “дефектної” ухвали суду: заява Метінвесту

Повідомлення про начебто імовірні факти заниження податкових зобов’язань підприємствами Групи Метінвест не відповідають дійсності. Податкові органи не підтверджують наявності будь-якого податкового боргу Групи і, ба більше, офіційно надали інформацію про його відсутність.

Про це повідомляє прес-служба Групи Метінвест.

Компанії також не надали інформації про підстави для ствердження, що існує певна недоплата податків у сумі 18 млрд грн. Лише у 2021 році Група перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 52,7 млрд грн податків та зборів, що у 2,4 рази більше, ніж у 2020 році.

Проте, незважаючи на ці факти, на підприємствах Групи провели обшуки, здійснені зі значними порушеннями законодавства. Зокрема, обшуки проведено на підставі «дефектної» ухвали суду, в якій не зазначений термін її дії, що прямо суперечить нормам Кримінального процесуального кодексу України.

Обшуки проводилися частково у приміщеннях та за адресами, які не були вказані у судових рішеннях. Правоохоронні органи блокували відеофіксацію слідчих дій з боку адвокатів компанії. Зазначені дії правоохоронних органів суперечать вимогам законодавства України та будуть оскаржені у судовому порядку.

За інформацією компанії, поведінка правоохоронців виходила за межі правового поля та ймовірно свідчить про те, що справжньою метою організованих обшуків було не виявлення речей чи документів, пов’язаних із розслідуванням, а суто залякування та утиск бізнесу.