СБУ, РНБО та Президент підготували законопроект, який може позбавити адміністративні суди можливості скасовувати заборону на в’їзд в Україну

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт, який стосується заборони в’їзду іноземців в Україну.

Про це йдеться у законопроєкті №5410, який оприлюднено на сайті Верховної ради України.

Автори законопроекту наголошують на тому, що Державна міграційна служба, СБУ, орган охорони державного кордону, уповноважений підрозділ Національної поліції не можуть ефективно виконувати повноваження у сфері міграції. Оскільки, заборони в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну зупиняють ухвалами адміністративних судів.

«Аргументом таких ухвал є те, що рішення про заборону в’їзду в Україну не дає іноземцю або особі без громадянства змоги прибути в Україну та взяти особисту участь у розгляді справи в суді», — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Ініціатори законопроекту вважають, що такі ухвали можуть заважати національній безпеці. Тому пропонується доповнити ч. 3. ст. 151 Кодексу адмінсудочинства новим 10 пунктом. Він передбачає, що забезпечення позову не допускається через скасування рішення про заборону на в’їзд.