Словаччина виступила з ініціативою щодо безкоштовної правової допомоги та її фінансування для біженців з України

Словацька адвокатська палата/Slovenská advokátska komora стала першою серед європейських адвокатських асоціацій, яка виступила з ініціативою «Адвокати для України/ Аdvokáti pre Ukrajinu» щодо безкоштовної правової допомоги та її фінансування для біженців з України.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Впродовж останніх трьох місяців війни адвокати Словаччини,  які були записані до Cписку адвокатів що надають безкоштовну правовому допомогу, надають безкоштовно допомогу українцям, які були вимушені приїхати до Словаччини.

Серед тих, хто надає безкоштовну допомогу є адвокати України, які записані до реєстру адвокатів Словаччині, в якості міжнародних адвокатів. та з перших днів війни надають безкоштовну правову допомогу українською мовою, що полегшує становище наших громадян у Словаччині.

У березні Словацька адвокатська палата запропонувала допомогу українським адвокатам, які знаходяться в Словаччині бути працевлаштованими в словацькі адвокатські компанії та фірми, у якості спеціалістів права. Інформація за посиланням та відкрила спеціальну адресу для здійснення цієї допомоги pomoc@sak.sk

В квітні Словацька адвокатська комора провела вебінар для українських адвокатів щодо можливості набуття статусу міжнародних адвокатів, та повідомила про скасування одноразового внеску за запис до реєстру в розмірі 600 євро, що суттєво полегшує можливість набуття такого статусу.

Також станом на цей час проводиться робота щодо надання можливостей стажування українських адвокатів у словацьких адвокатів та адвокатських компаніях. За проходження стажування благодійний Фонд Словацької адвокатської палати виплачує фінансову допомогу українським адвокатам у розмірі 500 євро.

Для комунікації адвокатів України з представником НАААУ в Словаччині адвокатом Вячеславом Кузьмуком та отримання безкоштовної юридичної допомоги з питань тимчасового притулку контактуйте за телефонами +380671061177 Viber, +421944714388 Telegram +421944716910 WhatsApp або за адресою: advokatkuzmuk@gmail.com