Служниця народу Совгиря хоче бути суддею Конституційного суду України

Ольга Совгиря, депутатка «Слуга народу» і заступниця голови парламентського комітету з питань правової політики підтвердила свій намір брати участь у конкурсі на вакантну посаду судді Конституційного суду за квотою Верховної Ради.

Про це повідомляє Радіо Свобода

«Бажання взяти участь у конкурсі у мене є. Я буду подавати свою кандидатуру. Думаю, що зроблю це найближчим часом», – зазначила Служниця народу.

Нагадаємо, вимоги до судді Конституційного Суду відповідно до статті 11 ЗУ “Про Конституційний суд України”:

  1. Суддею Конституційного Суду може бути громадянин України, який володіє державною мовою, на день призначення досяг сорока років, має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ятнадцять років, високі моральні якості, є правником із визнаним рівнем компетентності.
  2. Суддя Конституційного Суду України (далі – суддя Конституційного Суду або Суддя) у своїй діяльності та поза її межами дотримується встановлених Конституційним Судом стандартів професійної етики судді Конституційного Суду.
  3. Суддя Конституційного Суду має відповідати критерію політичної нейтральності. Суддя не може належати до політичних партій чи професійних спілок, публічно виявляти прихильність до них, брати участь у будь-якій політичній діяльності.

Суддею Конституційного Суду, зокрема, не може бути призначена на посаду особа, яка на день призначення:

  1. є членом або обіймає посаду в політичній партії, іншій організації, яка має політичні цілі або бере участь у політичній діяльності;
  2. є обраною на виборну посаду в органі державної влади чи органі місцевого самоврядування, має представницький мандат;
  3. бере участь в організації або фінансуванні політичної агітації чи іншої політичної діяльності.