Стресостійкість як суперсила адвоката під час війни: адвокат Марина Саєнко

У Вищій школі адвокатури НААУ відбувся захід, на якому лектор Марина Саєнко, керуюча партнерка Адвокатського об’єднання «ЗАКОН ПЕРЕМОГИ», медіаторка, сертифікована тренерка з розвитку SOFT SKILLS виступила з темою “Стресостійкість як суперсила адвоката під час війни”.

Розкриваючи актуальність теми та важливість  розвитку стресостійкості, вміння долати особисті та професійні труднощі, Марина Саєнко відмітила, що з початком широкомасштабного вторгнення росії в України кожен із нас переживає стрес, реакція на який виявляється у тривожності, страху, дратівливості, апатії, різних проявах виснаження організму, втрати сну, головних та інших болей. Такі реакції є адекватними до обставин воєнного стану, стають в певній мірі звичними, однак потребують контрольованості, щоб убезпечити організм від психологічних та фізіологічних розладів.

Предметом обговорення з учасниками стали передумови розвитку вікарної травми чи, іншими словами, втоми від співчуття, від якої страждають переважно особи, що турбуються про  інших (волонтери, рятувальники) та пересічні громадяни. Означивши психологічні і поведінкові симптоми цього явища, Марина Саєнко надала учасникам поради самодопомоги:

  • – бути уважним до себе;
  • – тримати енергетичний баланс;
  • – використовувати антистресові – стратегії;
  • – звертатися за професійною допомогою.

Опанувати свою тривожність та пригніченість, за словами лектора, можливо із застосуванням алгоритму дій, що включають роботу з тілом, роботу з диханням та роботу зі свідомістю.

Рекомендований алгоритм дій з опанування себе включає:

– підхід, що так буде не завжди;
– фокус на те, на що можете впливати;
– турбота про себе та інших;
– планування дня;
– цінування кожної миті.

Згідно з програмою заходу учасники дізналися за яких умов стрес є  джерелом додаткової сили і яким чином контролювати рівень стресу.

На власному досвіді, життєвих прикладах та порадах фахівців лектор надала роз’яснення у відповідь на питання, як стати сильнішими внаслідок травми, як поліпшити свій емоційний стан, як відновити сили в умовах війни та низку інших. Спільними для аудиторії учасників стали роздуми, мрії і бажання про життя, майбутнє і дії, які вчинятиме кожен після перемоги.