Суд задовольнив позов органу опіки та піклування про відібрання трьох дітей без позбавлення батьківських прав у матері та батька, у яких у пожежі загинула наймолодша четверта дитина

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області задовольнив позов органу опіки та піклування про відібрання трьох дітей без позбавлення батьківських прав у матері та батька, у яких восени минулого року у пожежі загинула наймолодша четверта дитина. Також з обох батьків суд стягнув аліменти на користь дітей. Рішення суду може бути оскаржене протягом 30 днів.

Про це повідомляє Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області.

24 травня 2024 року суд завершив розгляд цивільної справи за позовом органу опіки та піклування Бердичівської міської ради до матері трьох дітей та батька двох молодших дітей про відібрання від них малолітніх дітей віком 13, 3 та півтора року без позбавлення батьківських прав у зв′язку із загрозою для життя.  З таким позовом орган опіки та  піклування звернувся до суду після того, як у подружжя бердичівлян у жовтні 2023 року під час пожежі, яка сталася у квартирі, де вони винаймали житло, загинуло півторамісячне немовля.

В останнє судове засідання відповідачі не з′явилися. Суд дослідив письмові докази у справі та провів дебати, у яких сторона позивача повністю підтримала свій позов. Цього ж дня суд прийняв рішення відібрати трьох дітей у обох батьків без позбавлення батьківських прав та стягнути на користь дітей аліменти: з матері  – по 1 500 грн на кожну дитину, з батька – у розмірі 1/3 частини його доходів. Також кожен з подружжя має сплатити судовий збір.

Пошук судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити в ЄДРСР за номером 274/7446/23.

Важливо: Якщо протягом року після прийняття судом рішення про відібрання дитини у батьків не усунені причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, служба у справах дітей за місцем походження дитини, позбавленої батьківського піклування, зобов’язана вжити заходів до позбавлення батьківських прав.

Якщо причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, будуть усунені, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини за стаття 170 Сімейного кодексу України.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.