Суд задовольнив позов заступника Генерального прокурора та визнав протиправною бездіяльність КМУ: питання порядку збереження житла для дітей-сиріт

Судом апеляційної інстанції задоволено позов заступника Генерального прокурора та визнано протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо нерозроблення та незатвердження порядку збереження майна і житлових приміщень за дітьми-сиротами, а також дітьми, що позбавлені батьківського піклування.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Прокурорами Офісу Генерального прокурора доведено в суді, що Кабінет Міністр України упродовж майже 10 років не розробив та не затвердив порядок збереження такого житла. Через це систематично порушуються житлові й майнові права дітей, особливий захист яких гарантовано державою.

Як наслідок такої бездіяльності – ситуація в Миколаївській області: дитина-сирота після закінчення школи-інтернату фактично залишилася на вулиці, оскільки будинок її батьків повністю зруйновано і відновити його неможливо. У зв’язку з цим службою у справах дітей до відповідних органів місцевого самоврядування направлялося клопотання про постановку дитини на соціально-квартирний облік, але отримано відповідь про відмову, оскільки за дитиною закріплено житло. Тільки завдяки своєчасно вжитим органами прокуратури заходам житлові права дитини-сироти вдалося поновити.

Наразі за принципового реагування ювенальних прокурорів будуть поновлені права й інших дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, внаслідок чого потребують спеціальної охорони та піклування з боку держави.

Щороку з держбюджету на задоволення житлових потреб дітей-сиріт виділяються кошти, які витрачаються на придбання соціального житла для дітей, наприклад, у 2020 році було виділено 795,4 млн грн. Водночас, належне збереження житла, яке залишилося дітям від батьків, сприятиме значному скороченню витрат державного бюджету.