Судді ОАСК знаходяться на робочих місцях і закликають НАБУ дотримуватися законів України

Прес-служба Окружного адміністративного суду повідомляє, що голова ОАСК, його заступник та три судді ОАСК, яких напередодні Національним антикорупційним бюро України було оголошено в розшук за спробу захоплення державної влади, перебувають на робочих місцях та продовжують виконувати свої службові обов’язки.

Заяви про «систематичне неприбуття на виклики детективів НАБУ для допитів», очевидно,  не відповідають дійсності, адже ті співробітники суду, яких було викликано на допити у встановленому законом порядку, були на них присутні.

Що стосується інших суддів ОАСК, зазначених у повідомленні на сайті НАБУ, то вони до цього часу, у встановленому законом порядку, не отримували як жодних повідомлень про підозру у скоєнні злочину, за який їх оголошено в розшук, так і повісток про їх виклик.

Судді ОАСК продовжують виконувати свої обов’язки у звичайному режимі та готові з’явитися на допит у порядку, передбаченому КПК. Водночас, судді закликають співробітників НАБУ дотримуватися чинного законодавства та не підміняти передбачені ним процесуальні дії незрозумілими піар-акціями, розрахованими виключно на увагу ЗМІ.

Також нагадуємо, що втручання у будь-якій формі в діяльність судді, вчинене особою з використанням свого службового становища, є кримінальним правопорушенням, за яке передбачене суворе покарання.