Судді ВАКС Тимур Хамзін порушив норми чинного КПК

Під час розгляду дисциплінарної скарги щодо судді Тимура Хамзіна встановлено, що суддя надав детективам НАБУ дозвіл на проведення обшуку квартири без зазначення у відповідній ухвалі мотивів такого рішення.

Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Крім того, особа, щодо якої суддя постановив про надання дозволу на обшук, не набула будь-якого процесуального статусу в межах цього кримінального провадження. Ухвала про надання дозволу на проведення обшуку не відповідала вимогам пункту 4 частини другої статті 235 КПК України, згідно з якою ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судового рішення, які передбачені КПК України, а також містити відомості про житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, яке має бути піддане обшуку.

Розглядаючи дисциплінарну скаргу, Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку про порушення суддею норм процесуального законодавства через неналежне ставлення до виконання обов’язків судді. Такі дії є підставою для дисциплінарної відповідальності згідно зі статтею 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та застосування до суддів визначеного законом дисциплінарного стягнення.