СУПЕР МЕГА ПЕРЕМОГА: реакція Малюськи на рішення Стокгольмського арбітражу у справі Коломойського

Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з України більше 6 мільярдів доларів США та звернулись з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу, після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив повністю.

Про це повідомив Денис Малюська, міністр юстиції України у своєму Facebook.

“А тепер детальніше:ще у 2015 році три кіпрських офшорних компанії («Littop Enterprises Limited», «Bridgemont Ventures Limited» та «Bordo Management Limited»), кінцевими бенефіціарами яких є: Коломойський Боголюбов Палиця звернулися до Стокгольмського арбітражного трибуналу з позовом до держави Україна.

Усі три позивачі є акціонерами ПАТ «Укранфта» та володіють 40,1009% акцій вказаної компанії.

Стягнути з держави позивачі вимагали, мя’ко кажучи, немало: більше 6 шести мільярдів (!!) доларів США та відсотки, нараховані на цю суму.

Для кращого розуміння масштабу вимог: офшорні компанії намагалися стягнути з держави суму, яка перевищує усі витрати держави на освіту та науку у 2021 році або ж становить приблизно половину витрат держави на виплату пенсій.

Підставами своїх вимог позивачі вказували:

  • • неодноразовий відбір з газосховищ НАК «Нафтогаз України» газу, що належав ПАТ «Укрнафта», для потреб населення за заниженою ціною (в т.ч. внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або безоплатно взагалі, як стверджують Позивачі;
  • • невиконання ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ «Укрнафта»;
  • • різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;• прийняття Верховною Радою України Закону України від 19.03.2015 № 272-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах), винесення рішення Стокгольмським арбітражем кілька разів відкладалося.

Відчувалося, що позивачі щось підозрюють та затягують процес.

Але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції.

Коломойський, Боголюбов та Палиця отримали нуль доларів США, а не 6 мільярдів”, – повідомив Малюська.