24 грудня 2020 року в онлайн-режимі відбувся круглий стіл «Відкритий діалог із стейкхолдерами: процедури банкрутства». У заході взяли участь судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ніна Ткаченко та Сергій Жуков. Про це повідомляє прес-служба Верховного суду.
«Сутність судового контролю у справах про банкрутство – це дотримання балансу між інтересами кредиторів та боржника. Але процедура банкрутства спрямована саме на те, щоб дійсно були задоволені вимоги кредиторів протягом найближчого часу, щоб ця процедура не затягувалась і здійснювалась відповідно до Кодексу. Суд здійснює контроль у процедурі банкрутства таким чином, щоб не втручатися безпосередньо у функцію та компетенцію арбітражного керуючого. Це дуже важливо, щоб суд своїми діями не підміняв саму компетенцію арбітражного керуючого під час судового контролю. На мою думку, треба звертати увагу саме на підтримання балансу між компетенцією суду і компетенцією арбітражного керуючого», зззначив суддя Жуков.
«Крім того, розгляд скарг на дії/бездіяльність арбітражного керуючого також важлива функція суду, і за наслідками такої скарги може бути як відсторонено арбітражного керуючого, так і призначено нового. У Кодексі виписані чіткі підстави для відсторонення арбітражного керуючого. Єдиний дискусійний момент – це відсторонення за рішенням комітету кредиторів. Найближчим часом саме Верховний Суд у своїй практиці дасть відповідь на це питання», – переконаний суддя-спікер.
Наостанок Сергій Жуков висловився про майбутні зміни до законодавства про банкрутство. Зокрема, йдеться про урядовий законопроєкт щодо внесення змін до КУзПБ: «Документ певним чином як виправляє технічні помилки, так і задає вектор самого розвитку процедур банкрутства. В ньому міститься безліч змін, які позитивно вплинуть саме на процедуру банкрутства і зроблять її більш зрозумілою як для боржника, так і для кредиторів».