Священника УПЦ МП Миколу Закройця, засудженого за держзраду, обміняють з рф як військовополоненого

Вільнянський районний суд Запорізької області  клопотання прокурора Запорізької окружної прокуратури Запорізької області про звільнення засудженого від відбування покарання у звʼязку з прийняттям рішення про його обмін як військовополоненого.

Про це повідомляє Судовий репортер із посиланням на ухвалу від 12 червня.

Йдеться про священника Української православної церкви Московського патріархату Миколу Закройця. У жовтні 2023-го за державну зраду його засудили до 15 років увʼязнення.

Закроєць визнав вину і підтвердив, що з ідейних міркувань співпрацював із ФСБ РФ. У Telegram він регулярно надсилав ворожим спецслужбам інформацію про знаходження військовослужбовців та військової техніки Збройних сил України на території Шосткинського району Сумської області, давав точні адреси і фото будівель, в яких перебували військові, передав номер мобільного телефону і адресу проживання місцевого журналіста, а також голови обʼєднаної територіальної громади.

У подальшому Закроєць відбував покарання у Державній установі «Камʼянська виправна колонія №101», що в Запорізькій області.

Прокурор подав до суду лист Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими від 10.06.2024 щодо затвердження списку для передачі військовополонених ворогів та звільнення оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора. Закроєць є у список військовополонених ворогів, які плануються для передачі державі-агресору. У нього також відібрали письмову згоду про згоду на обмін.

Відтак Закройця звільнили від відбування покарання за вироком і передали під нагляд представникам Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими для організації його обміну.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.