Світ відзначає День дитини

20 листопада відзначається Всесвітній день дітей. Кожного року його відзначають у річницю прийняття Конвенції про права дитини.

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам заснувати Всесвітній день дитини, який слід відзначати як день світового братерства і розуміння між дітьми та сприяння благополуччю дітей усього світу. Урядам було запропоновано самостійно вибирати відповідну для цього дня дату. 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 40 років, 20 листопада 1989-го – Конвенцію про права дитини.

Основна ідея Конвенції полягає в найкращому забезпеченні інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, – визнання дитини повноцінної і повноправною особистістю.

UNICEF Ukraine: https://www.facebook.com/UNICEFUkraine/posts/3639852679412570

У НААУ відбудеться фахове обговорення реалізації ключових пріоритетів розбудови ефективної системи захисту прав та інтересів дитини: https://unba.org.ua/news/6024-u-naau-vidbudet-sya-fahove-obgovorennya-realizacii-klyuchovih-prioritetiv-rozbudovi-efektivnoi-sistemi-zahistu-prav-ta-interesiv-ditini.html