НААУ проведе круглий стіл на тему “Президентський Законопроект №5420. Криміналізація відповідальності за контрабанду: аргументи за чи проти”

Президентом України внесено до Верховної ради України законопроект №5420 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів», який є, на нашу думку, дискусійним. Раніше відповідні діяння були декриміналізовані, з огляду на спрощеність доведення вини та притягнення до відповідальності порушників в межах адміністративного процесу, аніж в межах кримінального.

Саме тому НААУ за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів 11 травня проведе Круглий стіл, під час якого експерти проаналізують законопроект №5420. Адвокати поділяться думкою щодо перспектив запровадження кримінальної відповідальності за переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів.

Співорганізаторами виступлять:

  • Комітет з питань митного та податкового права НААУ;
  • Комітет з  кримінального права та процесу НААУ;
  • Державна митна служби України;
  • Державна прикордонна служби України.

Модератори: Сергій Хільченко, адвокат, Голова Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі НААУ; Олександр Світличний, адвокат, член Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі НААУ.

Доповідачі: Дмитро Луценко, адвокат, член Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів, що діє в складі НААУ, к.ю.н, експерт з правових питань Тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України з питань захисту прав інвесторів, експерт з правових питань Українського інституту майбутнього; Яків Воронін, адвокат, Голова Комітету з питань митного та податкового права НААУ; Юрій Бауман, адвокат, Голова Комітету з адміністративного права та процесу, Заступник Голови Комітету з кримінального права та процесу, що діють в складі НААУ; Злата Симоненко, радник практики “Кримінально-правовий захист” Юридичної компанії Саєнко Харенко; Олексій  Дірочка,  Радник Голови Державної митної служби України; Юрій Курилюк, Начальник управління адміністративної юрисдикції Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Державної прикордонної служби України; Сергій Лопатюк, Заступник начальника управління юридичного забезпечення – начальник відділу юридичного забезпечення оперативно-службової діяльності та організації нормативно-правової роботи Адміністрації Державної прикордонної служби України; Анатолій Притула, Начальник відділу Управління організації оперативно-розшукової діяльності Департаменту оперативно-розшукової діяльності Адміністрації Державної прикордонної служби України; Олександр Вишинський, Заступник начальника відділу Управління боротьби з транскордонною злочинністю Департаменту оперативно-розшукової діяльності Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Питання до обговорення:

  • сучасний стан контрабанди в Україні;
  • дослідження питання доцільності криміналізації відповідальності за переміщення через митний кордон України поза митним контролем, або з приховуванням від митного контролю товарів;
  • законопроекти щодо криміналізації відповідальності: №5420, №4556, №4556-1;
  • правова необхідність та доцільність відновлення кримінальної відповідальності за контрабанду;
  • альтернативні пропозиції з метою подолання контрабанди в Україні без необхідності відновлення кримінальної відповідальності.

Круглий стіл відбудеться у вівторок, 11 травня, з  15:00 до 17:00. Місце проведення: Facebook Національної асоціації адвокатів України. Захід не передбачає обов’язкової реєстрації.

Онлайн-трансляція з можливістю коментування та поставлення запитань, буде здійснюватися за посиланням: https://www.facebook.com/UkrainianNationalBarAssociation/