У Шевченківському районному суді Львова відбулося засідання у справі вбивства Ірини Фаріон. У суді розглядали відео з камер спостереження. Адвокати заявили, що на цих відео — щонайменше дві різні особи, а на одному з них вони зафіксовані водночас.
Про це повідомляє Суспільне.
До суду прийшли три адвокати — Юрій Немировський, Ігор Сулима та Володимир Вороняк. Також були присутні двоє прокурорів — Олена Данилів і Дмитро Петльований.
Юрій Немировський подав клопотання з проханням долучити до матеріалів примірник з результатами експертизи щодо запахових слідів, який йому надали для ознайомлення. Як він розповідав раніше, висновки з нотатками у цьому примірнику відрізняються від тих, які зачитувала прокурорка. Крім того, він клопотав про те, щоб визнати висновки експерта від 21 серпня 2024 року недопустимим і неналежним доказом.
“Зроблений експертом висновок не може розглядатися як джерело доказів, оскільки ґрунтується не на результатах дослідження зразків ДНК Зінченка, а на висновку іншого експерта. Експерт Тоцька не надала відповіді на запитання, які генетичні ознаки виявлених клітин. Але при цьому категорично стверджує, що виявлені ознаки збігаються із ознаками зразків ДНК Зінченка, яких експерту не було надано на дослідження”, — сказав адвокат підсудного.
Надалі у суді порушили питання, як переглядати відео за адресою В’ячеслава Зінченка у Дніпрі: у відкритому чи закритому режимі.
“Коли показували кров моєї мами, всі були. Коли показували труп, коли було волосся в крові, то показували. А тепер, коли хочемо подивитися відео, коли затримували обвинуваченого Зінченка, чомусь ми переносимо і хочемо розглянути пізніше. Я би просила розглянути це відео зараз”, — заявила донька Ірини Фаріон Софія Особа.
Зрештою це відео вирішили дивитися згодом. Суд повернувся до 27 з 30 томів справи.
Прокурор зробив нарізки з відео з камер спостереження на вулицях та вокзалі та зберіг їх на власній флешці через обсяг даних. Проте захист Зінченка виступив проти такого перегляду, адже флеш-носій не має жодного доказового значення у справі. Володимир Вороняк наголосив, що у нього складається враження, що сторона обвинувачення створює видимість винуватості підзахисного.
Попри ці заяви суд почав перегляд матеріалів з камери спостереження за 9 липня 2024 року (за 10 днів до вбивства Ірини Фаріон) з флешки. Зокрема, відео із В’ячеславом Зінченком на залізничному вокзалі Львова, а також кадри того, як він прямував до громадського транспорту та сів на трамвай №6.

Також камери його зафіксували на зупинці навпроти СІЗО, вулиці Менцинського, біля Львівської опери, на вулиці Театральній, де він орендував квартиру, та на пошті.
“Я не вбачаю тут ніяких заходів конспірації і підготовки до вчинення будь-якого злочину. Прошу звернути увагу на це”, — сказав адвокат Володимир Вороняк.

Після цього перейшли до інших відео з камер спостереження. Немировський зробив зауваження щодо відео — по Театральній йде не Зінченко, а інша особа.
“Ця особа, яку ми бачили на передостанньому файлі, впродовж всієї зйомки з 9 до 21 липня вона переміщується за Зінченком. Переміщення Зінченка через тривалий час викликає в свою чергу переміщення цієї особи в інших шортах і кепці, котра завжди ходить за Зінченком. Хочу звернути увагу, що це другий суб’єкт, який знімається, фіксується відеофайлами, які використовує обвинувачення. Зінченко три рази змінював помешкання впродовж цього періоду і кожного разу, коли переїжджав Зінченко, через деякий час в це саме приміщення переміщувалась і ця особа”, — розповів Юрій Немировський.
Адвокат наголосив, що на відео з камер спостереження, які використовує захист, зафіксовані різні люди.
“Перша — це особа в червоній футболці, в капелюсі та тактичних чи велосипедних окулярах. Ця особа крутиться завжди навколо Масарика. Друга особа — з дуже пишною зачіскою, з шортами з прямою смужкою, у білих шкарпетках і з рюкзаком з рожевою стрічкою позаду. І третя особа завжди ходить в кепці, при чому вона завжди закриває все обличчя. Не носить шкарпеток і ходить з рюкзаком з білою смужкою позаду. Ці особи перетинаються впродовж однієї доби, яку обвинувачення фіксує як переміщення Зінченка і сприймається обвинуваченням як одна особа”, — продовжив захисник підозрюваного.
За його словами, захист це стверджував ще у слідчому суді, адже були суперечності з часом запису відео.
“Деякі файли показують, що Зінченко, як стверджує обвинувачення, одночасно був у різних місцях Львова. Після того, як я це оголосив у суді, обвинувачення, тоді слідство, дуже різко відреагувало і зробило таку паплюжну дію — 6 допитів впродовж 4 годин власників камер, які написані під копірку. Власники написали: “Моя камера запізнюється на 40 хвилин” або “Поспішає на 40 хвилин”. Це, я так розумію, відбувалося під диктовку того майора, який бігав по Львову і за 4 години 6 допитів провів”, — сказав Немировський.
При цьому, додав адвокат, на одному з файлів, який поки у суді не демонстрували, є нібито “двоє Зінченків”:
“Після ретельного вивчення всіх файлів абсолютно точно встановлено, що знімалася точно не одна особа. Адже на одному файлі ми бачимо “двох Зінченків”, як стверджує обвинувачення, які йдуть по різним сторонам однієї вулиці. І є файл, де на кілька секунд видно обличчя цієї “кепки” і видно, що це не схоже на Зінченка”.

Інший адвокат Ігор Сулима зазначив, що у квартирі під час обшуку знайшли і вилучили білі шкарпетки, шорти з білими прямими лампасами та футболку. А інших речей — шортів з білими лампасами у формі дашка і кепки не виявили.
“Я розумію, що це наразі не підтверджено, але зі сторони захисту видно, що був ще хтось, хто принаймні маніпулював або десь був в полі зору. Мого підзахисного прив’язують до тих подій або до того часового проміжку, в якому він десь фіксується. Тому ми звертали увагу щодо його структури, ходи”, — сказав Сулима.
Після цього сторона обвинувачення заявила, що на відео з камер видно, що підозрюваний двічі здійснив маршрут до лісу — 10 та 11 липня. Сторона захисту заперечила, що Зінченко відвідував ліс. Відео не відкрилось. У засіданні оголосили перерву до 28 травня.
На минулому засіданні, яке відбулось 15 травня, у суді оголосили результати психіатричної експертизи. Згідно з її висновками, В’ячеслав Зінченко не має психічного захворювання та не потребує застосування примусових заходів медичного характеру.
Також адвокат Зінченка подав клопотання про невизнання допустимими певних доказів та експертних висновків, які були розглянуті попередньо, через ряд порушень.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.