Успішні інституційні проекти НААУ викликають інтерес іноземних професійних організацій адвокатів: Ізовітова

Власний практичний досвід розбудови інституту адвокатури і напрацювання за окремими проектами за 9 років стали об’єктом інтересу з боку багатьох асоціацій адвокатів світу. І НААУ готова передавати цей досвід іноземним колегам.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час святкового засідання Ради адвокатів України, присвяченому 9-й річниці створення Національної асоціації адвокатів України, повідомляє прес-служба.

Зокрема, інтерес викликають такі продукти НААУ, як Єдиний реєстр адвокатів – потужна захищена онлайн база всіх адвокатів України з відкритою інформацією про статус адвоката, його досвід, дані його стажистів і помічників; у разі наявності – про дисциплінарні стягнення.

Також викликає зацікавленість такий проект, як Вища школа адвокатури – інституція, створена Радою адвокатів України для забезпечення обов’язку адвокатів підвищувати кваліфікацію, яка організована як сучасний навчальний заклад із величезним вибором курсів, форматів навчання і тематик семінарів.

Закон про адвокатуру дав можливість створити стабільну інституцію, яка складається з національного та регіонального рівнів, з органів представницької вертикалі – рад адвокатів, та кваліфікаційно-дисциплінарних палат регіонів, та вищих органів – РАУ та ВКДКА.

Принцип самоврядності передбачає, що і ревізійні повноваження щодо органів адвокатури виконують органи адвокатури. Всі вони обираються адвокатами з числа практикуючих адвокатів, досвідчених професіоналів, яким довіряють професійні спільноти регіонів, яким довіряє з’їзд як найвищий орган адвокатського самоврядування.

«Ця система відкалібрована, побудована за принципом стримувань і противаг, і є абсолютно прозорою і підзвітною. Такі процедури, як регіональні конференції та національні з’їзди, яких відбулося 5 за 9 років НААУ і прийнято 190 рішень, дають можливість для реальної оцінки стану справ в адвокатурі та для оновлення кадрового складу органів адвокатського самоврядування, які, і це гарна новина, стають більш молодими», – зазначила Лідія Ізовітова.

При НААУ створені дорадчі органи – Комітети, які надають експертну, аналітичну підтримку ключовим напрямкам діяльності адвокатури; формують майданчики для фахових дискусій, активно беруть участь у законодавчому процесі, маючи постійний діалог з комітетами Верховної Ради насамперед. Таких Комітетів у НААУ сьогодні 46 комітетів.

Діяльність НААУ високо оцінюють і самі адвокати, і задоволені сервісами, які надає організація.

«У 2018 році національне опитування засвідчило високий рівень довіри адвокатів до роботи органів адвокатського самоврядування, до їхніх рішень. Так, 77% схвально оцінили роботу ОАС із захисту прав адвокатів; 75% – роботу із вдосконалення законодавства; 75% – позитивно оцінили те, що ми робимо для підвищення кваліфікації. 78% були задоволені роботою ЄРАУ», – повідомила Лідія Ізовітова.