В переліку засобів доказування вже немає пояснення сторони, третьої особи або представника: суддя ВС Наталія Сакара

Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Наталія Сакара прочитала лекцію для адвокатів на тему «Докази і доказування у цивільному процесі в умовах воєнного стану у практиці Верховного Суду».

Про це повідомляє Судова влада.

«Успішний результат розгляду справи в більшості випадків залежить від того, чи дійсно за допомогою доказів доведені обставини, які входять до предмета доказування», – сказала суддя.

У судовій практиці, додала вона, бувають випадки, коли адвокат однієї зі сторін обрав правильну стратегію захисту, але через брак доказів, недоведеність обставин, що свідчать на його користь, програє справу.

Наталія Сакара нагадала про поняття доказів та їх ознаки, що мало значення для обговорення. Ознаками доказів  є те, що це:

  • фактичні дані, тобто не самі факти, а відомості про них;
  • не будь-які фактичні дані, а лише ті, які треба встановити в тій чи іншій справі;
  • фактичні дані, що втілюються в певній процесуальній формі (засобах доказування).

Суддя зауважила, що в переліку засобів доказування вже немає пояснення сторони, третьої особи або представника. Це зумовлено тим, що для врахування судом такої інформації ці особи мають дати згоду на допит їх як свідків, і, відповідно, їхні пояснення відображаються в такій процесуальній формі, як показання свідків, і вважаються доказами.