В умовах воєнного стану суд, склавши та підписавши повний текст вироку, має право проголосити лише його резолютивну частину, вручивши учасникам судового провадження повний текст вироку в день його проголошення

Позиції судів першої та апеляційної інстанцій

Вироком місцевого суду особу засуджено за ч. 1 ст. 309; ч. 4 ст. 185 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, а на підставі ст. 75 КК звільнено від відбування покарання з випробуванням.

Апеляційний суд скасував цей вирок у частині призначеного покарання та ухвалив в цій частині свій вирок, яким засудив особу за ч. 2 ст. 186 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.

У касаційній скарзі захисник стверджує, що суд апеляційної інстанції не мав права обмежитися проголошенням вступної та резолютивної частин вироку, вручивши в цей день повний текст вироку без його проголошення.

Позиція ККС

Залишено без зміни вирок апеляційного суду.

Обґрунтування позиції ККС

ККС указав, що в умовах дії воєнного стану апеляційний суд відповідно до ч. 15 ст. 615 КПК після складання та підписання повного тексту вироку мав право обмежитися проголошенням його резолютивної частини, вручивши в цей день учасникам судового провадження повний тексту ухваленого судового рішення.

Постанова колегії суддів Третьої судової палати ККС ВС від 13.09.2023 у справі №638/4224/22 https://reyestr.court.gov.ua/Review/113536486

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.