Адвокати Павла готують скаргу до ВРП ніби через відмову суддею оголошувати та надавати повний текст постанови про посилення запобіжного заходу

Суддя Солом’янського районного суду Києва Вікторія Жовноватюк, за рішенням якої митрополита Павла помістили у СІЗО, відмовилася оголошувати та надавати захисту архієрея повний текст постанови про посилення йому запобіжного заходу.

Про це повідомив на своєму Telegram-каналі адвокат Микита Чекман.

За його словами, суддя Жовноватюк була зобов’язана оголосити ухвалу 18 липня 2023 р. о 16:00, проте досі цього не зробила, посилаючись на зайнятість.

Один із захисників намісника Лаври Олег Поваляєв прибув до приміщення суду о 15.45 і п’ять годин був змушений безрезультатно чекати під кабінетом судді. Жовноватюк заявила, що очікування може тривати до півночі, проте робочий день у суді закінчився о 18:00, і о 20:20 охорона зажадала, щоб адвокат залишив приміщення.

Захисники владики Павла зазначають, що через такі дії судді вони не можуть оскаржити її вердикт в Апеляційному суді. Отець Микита Чекман повідомив, що у зв’язку з цим адвокати архієрея готують заяви та скарги до Вищої ради правосуддя.