ВАКС зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження проти голови Верховного суду Валентини Данішевської

За фактом низки правопорушень глави Верховного Суду Валентини Данішевської Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українські Новини.

10 лютого в Вищий антикорупційний суд надійшла скарга на бездіяльність НАБУ.

У скарзі заявник зазначив, що 27 січня подав заяву про вчинення головою ліквідаційної комісії Верховного Суду України за сприяння голови Верховного Суду, а також в.о. голови Державної судової адміністрації кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 175, ч. 3 ст. 191, ч. 4 ст. 382, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу.

На думку заявника, в діях зазначених осіб вбачаються ознаки скоєння кримінальних злочинів, передбачених:

  • ч. 4 ст. 382 Кримінального кодексу – у вигляді умисного невиконання рішення Конституційного Суду від 18.02.2020, яким визнано неконституційним процес ліквідації Верховного Суду України (ВСУ), а посадові особи не вчинили жодних дій на виконання Рішення КС, наказ “Про деякі питання, пов’язані з ліквідацією судів “в частині створення ліквідаційної комісії Верховного Суду України не скасували, заходи до припинення діяльності цієї комісії не прийняли;
  • ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу – у вигляді надання суддям ВСУ у відставці довідки про розмір суддівської винагороди для перерахування щомісячного довічного утримання судді, які не ґрунтуються на законі.
  • ч. 1 ст. 175 Кримінального кодексу – у вигляді вчинення дій, спрямованих на невиплату заробітної плати (суддівської винагороди) в повному обсязі суддям ВСУ;
  • ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу – у вигляді розтрати бюджетних коштів на незаконне утримання ліквідаційної комісії ВСУ.

18 лютого ВАКС зобов’язав НАБУ почати розслідування по вказаних фактах.