Венеційська комісія вкотре висловлює жаль, що в Україні відсутній цілісний підхід до реформування судової влади

Як і в попередніх випадках, Венеціанська комісія та Дирекція висловлюють жаль, що в Україні відсутній цілісний підхід до реформування судової влади.

Про це йдеться у терміновому висновку Венеційської комісії щодо законопроекту №5068.

Тим не менше, як і раніше, Венеційська комісія та Дирекція пам’ятають про актуальність питання і визнають, що для вирішення нагальних проблем у судовій системі слід провести реформи. Їх правильна послідовність є важливою для того, щоб уникнути передачі додаткових повноважень ще нереформованим частинам судової влади.

Венеційська комісія постійно заявляє, що створення судових рад, відповідальних за призначення суддів, підвищення по службі та дисципліна, є важливими елементами для незалежності судової системи.

Комісія виступає за змішаний склад судових рад, який також включатиме осіб без статусу суддів, щоб зменшити ризик корпоративізму в роботі рад. Судова рада не може виконувати свої функції, якщо не забезпечується доброчесність її членів. Відсутність доброчесності членів ради зменшує і навіть паплюжить мету, заради якої вона була створена, яка б мала гарантувати незалежність судової влади.