Верховний Суд не має права досліджувати докази та оцінювати їх з точки зору належності й допустимості: суддя Яковлєва

Процес доказування в кримінальному провадженні відбувається за допомогою різних джерел. Серед них – висновки експерта та висновки спеціаліста. Вони не мають наперед визначеного значення для суду і оцінюються в сукупності з іншими доказами у справі. Суд також вправі викликати й допитати експерта, якщо висновок експертизи є незрозумілим або суперечливим.

Про це сказала суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Світлана Яковлєва, повідомляє Судова влада.

Суддя додала, що за наявності певних клопотань суд зобов’язаний призначити комплексну або повторну експертизу у випадках, коли сторона обвинувачення надає один висновок експертизи, а сторона захисту – протилежний. У таких випадках потрібно оцінювати висновки в сукупності з іншими доказами.

Світлана Яковлєва зауважила, що одним із джерел доказів є результати негласних слідчих (розшукових) дій. Передусім суд оцінює такі докази з погляду необхідності проведення НСРД у кримінальному провадженні. Також оцінюється, чи мав підстави слідчий суддя давати дозвіл на їх проведення, чи уповноважена особа надавала дозвіл, чи проводилися негласні слідчі дії саме особою, якій надано дозвіл на їх проведення. Що стосується оцінки доказів у касаційній інстанції, то Верховний Суд не має права досліджувати докази та оцінювати їх з точки зору належності й допустимості, а лише перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального чи процесуального права.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.