Верховний Суд визнав НАЗЯВО держорганом та наявність конфлікту інтересів у діях заступника міносвіти і науки Винницького

Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, у якій воно просило скасувати постанову Шостого апеляційного адміністративного суду.

Про це повідомляє Національне агентство з запобігання корупції.

Суд касаційної інстанції підтримав принципову позицію Національного агентства з питань запобігання корупції про те, що НАЗЯВО є державним органом у розумінні ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», на посадових осіб якого поширюються його вимоги. Адже воно реалізує владні управлінські функції, які мають загальнодержавне значення та поширюються на необмежене коло осіб. У зв’язку з цим Верховний Суд не знайшов правових підстав для скасування оскаржуваного припису НАЗК.

Нагадаємо, в липні 2021 року НАЗК внесло Голові НАЗЯВО припис № 32-05/67/21 – забезпечити виконання вимог ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» шляхом усунення відносин прямого підпорядкування між заступником міністра освіти і науки України Михайлом Винницьким та його дружиною.

Не погоджуючись з цим приписом, НАЗЯВО звернулося до суду з позовною заявою про визнання його протиправним та скасування.

В жовтні 2022 року Окружний адміністративний суд міста Києва позов НАЗЯВО задовольнив в повному обсязі, а вже в серпні 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував його за скаргою НАЗК.

У травні цього року Кабінет Міністрів України ініціював проведення службового розслідування стосовно Михайла Винницького, оскільки НАЗК виявило в його діях інше порушення, пов’язане з корупцією: заступник міністра освіти і науки був співвласником товариства з обмеженою відповідальністю «Експоплаза» і мав впродовж 60 днів після призначення на посаду передати корпоративні права в управління іншій особі. Однак зробив це на пів року пізніше, ніж це передбачено Законом.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.