Відбулося засідання Комітету захисту прав адвокатів, що діє в складі Національної асоціації адвокатів України

Відбулось засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, на якому було розглянуто три звернення про порушення прав адвокатів.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Зокрема, було обговорено звернення, в якому повідомлялось наступне. Згідно ухвали слідчого судді слідчому було надано дозвіл на обшук приміщення, де здійснює свою адвокатську діяльність адвокат. Однак слідчим було прийнято рішення про проведення обшуку в усіх кабінетах нежитлового приміщення, в тому числі і тих, де здійснюють свою адвокатську діяльність інші адвокати. Після детального обговорення даних обставин та доданих до звернення матеріалів члени Комітету дійшли висновку про грубе порушення гарантій адвокатської діяльності слідчим. Даний висновок з правовим аналізом буде передано заявнику для подальшого використання в процесі захисту. Водночас, Комітет наголошує на важливості регулярного оновлення інформації в особистому профілі ЄРАУ, зокрема щодо адреси робочого місця. Ці дії можуть запобігти порушенням професійних прав.

Окрім цього, Комітетом було прийняте рішення про створення робочої групи для розробки Правил розгляду звернень Комітетом.