Відсутність у матеріалах провадження досудової доповіді не є істотним порушенням КПК, якщо при призначенні покарання суд урахував дані, які характеризують особу обвинуваченого та яких було достатньо для ухвалення вироку

Досудова доповідь, яка складається на підставі ст. 314-1 КПК, має для суду рекомендаційний характер, а тому суд може її врахувати, виходячи зі своїх дискреційних повноважень.

Позиції судів першої та апеляційної інстанцій: місцевий суд визнав винуватим і засудив ОСОБА_7 за частинами 2, 3, 4 ст. 185 КК.

Апеляційний суд залишив без зміни цей вирок.

У касаційній скарзі захисник, серед іншого, вважає порушенням вимог ст. 314-1 КПК те, що судом не було винесено ухвалу про необхідність складання досудової доповіді.

Позиція ККС: залишено без зміни ухвалу апеляційного суду.

Обґрунтування позиції ККС: колегія суддів ККС вважає, що відсутність
досудової доповіді у матеріалах провадження не є істотним порушенням норм
кримінального процесуального закону, яке вплинуло чи могло вплинути на обґрунтованість постановленого судового рішення.

За змістом ч. 1 ст. 314-1 КПК досудова доповідь складається з метою
забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також
прийняття судового рішення про міру покарання. Така доповідь для суду має
рекомендаційний характер, яку суд може врахувати, виходячи зі своїх дискреційних повноважень.

Як убачається зі змісту вироку, вирішуючи питання про призначення ОСОБА_7 покарання, суд першої інстанції врахував ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, дані про особу обвинуваченого, який раніше судимий за вчинення крадіжки, на обліку у лікарів психіатра і нарколога не перебуває, не працює, не одружений. Тобто, призначаючи покарання, суд зважив на дані, які характеризують особу обвинуваченого, яких було достатньо для ухвалення вироку.

Детальніше з текстом постанови ВС від 21.12.2022 у справі No 295/8690/21 (провадження No 51-3426км22) можна ознайомитися за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/108059816.