Власник публічного акаунту Facebook відповідальний за коментарі третіх осіб на своїй сторінці та має контролювати їх: суддя ККС ВС Бурлаков

Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергій Бурлаков 12 жовтня 2021 року прочитав лекцію на тему «Юридична гігієна в соціальних мережах» для студентів юридичного та соціологічного факультетів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

лектор звернув увагу на рішення ЄСПЛ у справі «Sanchez v. France» від 2 вересня 2021 року (заява № 45581/15). У ньому зроблено висновок, що власник акаунту у фейсбуці має особливі обов’язки контролю та пильності, якщо вирішує зробити свій обліковий запис публічним, надає можливості коментувати будь-кому та публікує контент, потенційно здатний спровокувати мову ненависті. В цій ситуації критичною є швидка реакція власника. Власник публічного акаунту відповідальний за коментарі третіх осіб на своїй сторінці та має контролювати їх (щоб коментарі сторонніх людей під його дописами не спровокували мову ненависті).

Лектор приділив увагу захисту авторських прав у соціальних мережах. Зокрема, він навів постанову КЦС ВС від 13 березня 2018 року  у справі № 918/186/17, в якій зроблено висновок, що розміщення відеоролика в соцмережі – це публічний показ.

Крім того, Сергій Бурлаков зазначив, що дописувач у соціальній мережі – це громадський журналіст, і навів обов’язки з Кодексу етики українського журналіста та положення Мюнхенської (європейської) декларації прав та обов’язків журналістів від 23–24 листопада 1970 року.